g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>g_vote = '0'; setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale); ?>urn $string; } } ?> > FINE('_PDF_POWERED','Joomla! ile Güçlendirilmiştir'); ?> Türkiye Icin Geri Donusum - Geri Dönüşüm Tasarım Yarışması

Türkiye için Geri Dönüşüm

Font Büyüt  Font Küçült  Varsayılan Font  Skip to content Sıkça Sorulan Sorular
FPSS slide image

Çöp Yönetimi ve Ekonomisi

Katı atığın, yani çöpün insana ve çevreye zarar vermesini önlemek için toplanması, taşınması ve bertarafına (yeniden kullanım, geri kazanım, geri dönüşüm, yakma, depolama ve kompost yapma, yakma vb.) "Çöp Yönetimi" denilir.

Devamı...
FPSS slide image

Bahçe ve Balkonda Çevreyi Kurtarma !

Ülkemiz evsel çöpleri içinde mutfak ve bahçeden kaynaklanan organik maddelerin oranı en az %60 lar mertebesindedir. Bu gelişmiş ülkelerde daha düşüktür. Bizde bunun yüksek oluşunun nedeni, henüz ambalaj atıklarının atık akımı içinde yeterince yer almamasıdır.

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

İkinci El Cep Telefonu Piyasasında Geri Dönüşüm İsrafı


Turkcell ve Nokia’nın en büyük çözüm ortağı Teleses’in hazırladığı “Cep’teki Fırsatlar Raporu”, ikinci el cep telefonlarında kullanılan
birçok maddenin geri dönüşümünün gerçekleştirilememesi nedeniyle ekonominin kayba ...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Brezilya'nın 'Şekerli' OtomobilleriAteşi sabah saat 2'de yakıyor, 4'te söndürüyorlar. İki saat sonra da işçiler tarlaya giriyor. 20 kişilik bu grubun adı "mavi takım."

Üniforma yok ama herkes aynı renk giysiler içinde, bu sayede hangi vardiyada oldukları anlaşılıyor. Bu, iş bitip de topladıkları şeker kamışları tartıldığı...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Kağıt Pil Geliyor

Son yıllarda, başta bilgisayarlar olmak üzere tüm elektronik araçlar daha da küçülüyor. Ancak güç kaynaklarının, başka bir ifadeyle pillerin küçüldüğüne pek rastlanmıyordu.

Kağıt pil, üç yıl içinde satışa sunulabilecek… Amerikalı bilim adamları ise son deneyleriyle, ...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

Sedef Adası Projesi Hayata Geçecek

Enerji Bakanlığı ve ABD Enerji Bakanlığı desteği ile DEİK Türk-Amerikan İş Konseyi, Amerikan-Türk İş Konseyi ve TÜBİTAK’ın iş birliği ile düzenlenen Temiz Enerji Konferansı’nda konuşan Güler Türkiye’nin hidrojen enerjisi alanında ciddi projeler üretmek istediğini bu amaçla İstanbul’da kurulan Hidrojen Enerjisi Teknoloji Merkezi&...

Devamı...
Geri Dönüşüm .org

AB, Hurda Otomobilleri Geri Dönüştürecek


       Avrupa Birliği, araçların geri dönüşümüyle hurdalara hayat vermeye hazırlanıyor. AB’nin bu çalışmaları, 11 yıl sonra otomobil üreticilerinin hurdadan % 100 dönüşüm ile üretime geçmesini sağlayacak. İlk hedef: AB bölgelerindeki ülkelerin 2008 yılına ...

Devamı...


Geri Dönüşüm Tasarım Yarışması PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Perşembe, 10 Kasım 2011
doncopdon.gif

Karşıyaka Belediyesi'nin Yaşar Üniversitesiyle işbirliği yaparak düzenlediği SAĞLIKLI, KULLANILABİLİR, DAYANIKLI EŞYA GERİ DÖNÜŞÜM TASARIM YARIŞMASI için başvurular başladı. Kullanılmış eski eşyaların (plastik, tahta, metal, elektronik, vb.)  temizlenerek sağlık koşullarına uygun biçimde yeni yaratıcı fikirlerle tasarlanıp kullanılır hale getirilmesini amaçlayan yarışmada son başvuru tarihi 21 Kasım 2011.

 

Yarışma ,özellikle hem doğayı seven koruyan hem de hayal gücü zengin, yaratıcı fikirleri hayata geçirmek isteyen  kişiler için bir fırsat olacak.

18 yaşını doldurmuş vatandaşların katılabileceği yarışmada dereceye girenlere para ödülü verilecek.

Yarışmanın jüri üyeliğini Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gören Bulut, Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Prof. Dr. Ahmet Sipahioğlu, Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Umut Türker, Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Dr. Nil Börekçi, Kültür Müdürlüğü'nden Melih Elhan, Çevre Koruma Kontrol Müdürü, Çevre Mühendisi İlker Erol ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden Burçin Sağsoy yapıyor. 

Yarışmaya katılmak isteyenler Karşıyaka Belediyesi'nin internet adresi www.Karsiyaka.bel.tr veya telefonla 0232- 369 27 30- 399 43 23'ten bilgi alabilir.      

Yorum (0)Add Comment

Yorum yazın
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security code
Lütfen üstteki güvenlik kodunu yazın


busy
Son Güncelleme ( Perşembe, 10 Kasım 2011 )
 
Sonraki >
?>

Son Makaleler

cho ''; } ?>

Geri Dönüşüm Videoları